ویدیوهای آموزشی

دوره آموزشی آنلاین آشنایی با تفکر سیستمی

دوره آموزشی آنلاین آشنایی با تفکر سیستمی طی ۸ ساعت در بهار ۱۴۰۰ برگزار شده است. این ویدیو جلسه اول این دوره است که به صورت کامل در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

آشنایی با دوره آموزشی آنلاین «از تفکر سیستمی تا دینامیک سیستم‌ها»

در این ویدیو مفاهیم مرتبط با حوزه «تفکر سیستمی» و «دینامیک سیستم‌ها» توضیح داده شده است. برای شناخت بیشتر این مفاهیم یک دوره آموزشی آنلاین با عنوان «از تفکر سیستمی تا دینامیک سیستم‌ها» طراحی شده است.

یادگیری و تفکر سیستمی در مدرسه

در این وبینار که اسفندماه ۱۳۹۹ برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، کاربرد مباحث مربوط به اصالت، طراحی مسیر زندگی، یادگیری و تفکر سیستمی در فضای مدرسه معرفی شده است.

مهارت های گفتگو در خانواده

در این وبینار علاوه بر نکاتی در مورد گفتگو، روش هایی عملی برای طراحی فضای گفتگو در خانواده ذکر شده که می تواند به هر خانواده ای برای بهتر زندگی کردن کمک کند.

بازخوانی تجربه مهاجرت به روستا – وبینار اسفند ۱۳۹۷

در این وبینار که یک سال و نیم بعد از مهاجرت ما به روستا برگزار شده است، در بخش اول به مبانی فکری مهاجرت به روستا پرداخته‌ام و در قسمت پرسش و پاسخ، به همراه همسرم به مهمترین سوالاتی که در مورد مهاجرت به روستا وجود دارد پاسخ داده‌ایم.

تفکر درونزا – دشمن جایی آن بیرون نیست

در این وبینار «محمدعلی اسماعیل زاده اصل» ضمن مروری بر مسیر زندگی و مسیر فکری خود، به مفهوم تفکر درونزا و اثرات آن بر روش تصمیم‌‌گیری پرداخته است.

فیل مولوی

دوره آموزشی آنلاین

آشنایی با «تفکر سیستمی»

مدرس: محمدعلی اسماعیل زاده اصل