تجربه شرکت در دوره آشنایی با تفکر سیستمی: علی ملکی

علی ملکی مهندس ارشد نرم افزار در شرکت گوگل است.

متن زیر تجربه شرکت ایشان در دوره «آشنایی با تفکر سیستمی» در بهار ۱۴۰۰ است.

«سالها کار در صنعت نرم افزار و تجربه مشکلاتی که به صورت واضح قابل درک نیستند و بیشتر به صورت جریان های زیر سطحی باعث ایجاد مشکلات در کار می‌شوند یکی از مسایلی بود که همیشه ذهنم را درگیر خودش کرده بود.

دوره تفکر سیستمی یکی از دوره هایی بود که علاقه داشتم برای آشنایی یک بار هم که شده شرکت کنم. قبل از شرکت در دوره از جزییات اطلاع زیادی نداشتم و خیلی نمیدانستم به دنبال چه چیزی باید باشم.

شرکت در این دوره به مثال چراغ قوه ای بود که در یک شب تاریک بر روی جاده نور می‌انداخت. بسیاری از مشکلاتی که گریبانگیر کار بودند با تئوری های مطرح شده در تفکر سیستمی قابل هضم شدند و مدل جالبی برای بیانشان ارائه شد.

داستان نیلوفرهای آبی و مدل درک خطی ذهن انسان، بازی پولیا و نقش حرکت‌های اولیه، کهن الگوی موفقیت و رقابت در شرایط محدودیت منابع، مدل کوه یخ و توجه غالب مردم به رویدادها تا حد ایجاد یک بحران و چندین مدل دیگر… همه و همه ابزارهایی بودند کاربردی در درک مسایل پنهان که ذهن ما به راحتی قادر به درکشان نیست.

مطالب این دوره تفکر سیستمی به صورت خوبی حجم قابل فهمی برای پیشینه مهندسی من داشت. از استاد محترم جناب استاد دکتر اسماعیل زاده کمال تشکر را برای ارائه دلسوزانه این مطالب دارم.

مهارت‌های تفکر سیستمی

دوره آموزشی آشنایی با «تفکر سیستمی»

این دوره شامل ۸ ساعت آموزش آنلاین بر پایه منابع فارسی است. این دوره برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند از مفاهیم تفکر سیستمی در فضای کار و زندگی خود استفاده کنند و مسیر بهتری برای زندگی فردی و حرفه‌ای خود طراحی کنند.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
فیل مولوی

دوره آموزشی آنلاین

آشنایی با «تفکر سیستمی»

مدرس: محمدعلی اسماعیل زاده اصل