تجربه شرکت در دوره «از تفکر سیستمی تا دینامیک سیستم‌ها»: جواد میثاقی

«جواد میثاقی» کارشناس ارشد نظام‌های بهره‌وری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق است و این روزها در دانشگاه تهران در حال دفاع از پایان‌نامه دکتری مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز است.

متن زیر تجربه شرکت ایشان در دوره «از تفکر سیستمی تا دینامیک سیستم‌ها» در سال ۱۳۹۹ است.

«گذر زمان ما را با خود می‌برد و اکثریت‌مان به قول سهراب سپهری در حال “… آب تنی در حوضچه اکنونیم” و از یاد می‌بریم که انتخاب‌های گذشته و مسیری که پیموده‌ایم ما را به وضعیت کنونی‌مان رسانده است.

علی رغم مطالعات پیشین، من با این کلاس، تکه‌های در هم ریخته تفکر سیستمی را منظم کردم و گام به گام تجربه عملی کار با نرم افزار ونسیم را آموختم.

آشنایی با تفکر سیستمی کمک می‌کند تا ضمن پرهیز از سطحی اندیشی و درک تاثیر متقابل و گاه با تاخیر برخی اقدامات بر یکدیگر، بدانیم که علاوه بر اینکه گاهی خود ما بخشی از مشکل هستیم، رفع مشکل بدون اینکه تلاش کنیم خودمان نیز، بخشی از راه حل باشیم، امکان پذیر نیست…

امیدوارم تمامی علاقه‌مندان به این حوزه فرصت یابند تا شیرینی فهم تفکر سیستمی و پویایی‌های سیستم از محضر استادی مبرز و مسلط به این حوزه را در دوره کوتاه و مفید طراحی شده، بچشند و گام عملی برای پیاده سازی آن در حوزه های زندگی شخصی و کاریشان بردارند.»

مهارت‌های تفکر سیستمی

دوره آموزشی آشنایی با «تفکر سیستمی»

این دوره شامل ۸ ساعت آموزش آنلاین بر پایه منابع فارسی است. این دوره برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند از مفاهیم تفکر سیستمی در فضای کار و زندگی خود استفاده کنند و مسیر بهتری برای زندگی فردی و حرفه‌ای خود طراحی کنند.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
فیل مولوی

دوره آموزشی آنلاین

آشنایی با «تفکر سیستمی»

مدرس: محمدعلی اسماعیل زاده اصل