تجربه شرکت در دوره «از تفکر سیستمی تا دینامیک سیستم‌ها»: علیرضا ادیبی

«علیرضا ادیبی» کارشناس ارشد مدیریت کنترل پروژه‌های کیفیت شبکه در همراه اول است و این روزها مشغول دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در دانشگاه تهران است.

متن زیر تجربه شرکت ایشان در دوره «از تفکر سیستمی تا دینامیک سیستم‌ها» در سال ۱۳۹۹ است.

«اگر به دنبال این هستید که بفهمید رفتار شما در درازمدت چه نتیجه‌ای در یک سیستم به همراه خواهد داشت و با توجه به فرآیند موجود، در گذر زمان سیستم به چه سرانجامی خواهد رسید، دوره تفکر سیستمی و دینامیک سیستم‌ها برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

در این دوره با لایه‌های عمیق‌تری از نتایج تصمیمات خود در محیط کار و زندگی آشنا می‌شوید.

طی این دوره ضمن آموختن این سبک از تفکر به کمک نرم‌افزار Vensim، با الگوهای ذهنی مهم و برخی الگوهای تفکری که وضعیت کنونی جهان و جامعه ما را طی سالیان به این نقطه رسانده است، آشنا می‌شوید.

بیان زیبای استاد و داستانهای جذابی که در طی دوره مطرح می‌شود، به درک این موارد بسیار کمک کرده و نرخ آموختن را افزایش می‌دهد. نکته قابل توجه این دوره برگزاری جلسات با هدایت استاد و آموزش سرفصل‌ها توسط دانشجو‌های حاضر در کلاس بود که شما را با سبک جدیدی از آموزش که تا کنون تجربه نکرده‌اید آشنا می‌کند.

در آخر این نکته را اضافه می‌کنم که دینامیک سیستم‌ها به شما دید کلی نسبت به مسئله پیش‌رو می‌دهد و کمک می‌کند تا مسیر اصلی را شناسایی کرده و با الگوی رفتار سیستم آشنا بشوید؛ اثر متغیر‌ها را بر روی عملکرد سیستم بررسی کنید؛ و با دید کلی که بوجود می‌آید، می‌توانید با اطمینان بیشتر به بررسی و حل مسائل جزئی سیستم بپردازید و اثرات آن را بر روی عملکرد سیستمی که طراحی کرده‌اید مشاهده کنید.

مهارت‌های تفکر سیستمی

دوره آموزشی آشنایی با «تفکر سیستمی»

این دوره شامل ۸ ساعت آموزش آنلاین بر پایه منابع فارسی است. این دوره برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند از مفاهیم تفکر سیستمی در فضای کار و زندگی خود استفاده کنند و مسیر بهتری برای زندگی فردی و حرفه‌ای خود طراحی کنند.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
فیل مولوی

دوره آموزشی آنلاین

آشنایی با «تفکر سیستمی»

مدرس: محمدعلی اسماعیل زاده اصل